SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Terrin 12343104
nr 1234 3104
Terrin
tenn, Engl Block Zinn, rokokostil, 1900-tal. Längd: 36, höjd: 20 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 februari 2019
kl 20:08:48
5/2 20:55:53
6/2 19:20:15
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn